Praca Zdalna

Praca we własnej kuchni lub sypialni ?
Czemu nie.

Ostatnie wydarzenia związane z wybuchem epidemii koronawirusa postawiły pod znakiem zapytania wiele firm. Możliwość pracy zdalnej okazała się jednym z możliwości rozwiązaniem tego problemu – zarówno dla pracodawców, jak i pracowników.

A przecież pomysł i jego zastosowanie nie jest takie nowe i nie sięga kilku tygodni. Jako Net-Studio, podmiot obsługujący różne firmy, 90% naszej pracy wykonujemy właśnie w charakterze pracy zdalnej.

Zdalnie kontrolujemy backupy, zdalnie udzielamy pomocy związanej z help-deskiem, jesteśmy w stanie zrobić aktualizacje systemów, zrestartować wiele usług na serwerach łącznie z ich wyłączeniem.

Z chwilą gdy w dwóch obsługiwanych przez nas firmach padło hasło „PRACA ZDALNA” jedynym w zasadzie problemem, który przed nami stanął była potrzeba organizacji stanowiska pracy w domu – brak służbowego laptopa lub możliwość wykorzystania prywatnego komputera do zadań służbowych. W praktyce w ciągu kilku godzin udało się zorganizować pracę dla kilkudziesięciu ludzi.

Wszystko inne było już przygotowane wcześniej i to nie dlatego, że przewidzieliśmy epidemię – budowane przez nas systemy  były tak skonstruowane, że umożliwiały taką pracę nie tylko w sposób bezproblemowy, ale przede wszystkim BEZPIECZNY.

To kombinowane połączenie technologi VPN, uwierzytelnienia użytkowników z bezpiecznym przesyłaniem haseł, zabezpieczenia stacji roboczych oprogramowaniem antywirusowym i przede wszystkim bezpieczny